Хто такий постачальник електроенергії і які функції він виконує

Життя сучасної людини, сферу бізнесу, виробництва і не тільки, неможливо уявити собі без електрики. Зараз цей ресурс настільки життєво важливий, що його можна порівняти хіба що з повітрям. Настільки сильно від електрики залежить практично все. Більшість людей не особливо цікавиться тим як електрику потрапляє в їх будинок.

Зрозуміло, що воно проводиться десь на АЕС або гідроелектростанції, а потім поставляється по дротах кінцевим споживачам. Користувачі витрачають електроенергію, отримують в кінці місяця квитанцію і оплачують її.

Все інше не особливо їх цікавить, якщо тільки сума завищена і більше стандартної. Однак процес поставки електроенергії набагато складніше. В Україні якісні послуги постачальника електроенергії надає ТОВ «МЕГАТРЕЙДІНГ», подробиці можна дізнатися на сайті megatrading.com.ua.

pfx4dj0b

Як здійснюється виробництво і постачання електроенергії

У нашій країні виробництво і поставку електроенергії виконує не одна і та ж компанія. Незважаючи на те, що теоретично і практично це можливо, на законодавчому рівні таке неприпустимо. Ланцюг поставок електроенергії від виробника до кінцевого споживача включає в себе декількох учасників.

Потрібно це для підвищення якості послуги, що надається, а також для того щоб регулювати ціни, не допускати виникнення монополістів, які б диктували свої умови. Справа в тому що, якщо постачальник буде великий і один, від нього будуть залежати все: і звичайні люди і різні офісні об’єкти, муніципальні об’єкти, виробничі комплекси і не тільки.

Навіть якщо він підвищить вартість електрики в 2-3 рази і більше, покупці обурюватимуться, але рано чи пізно продовжать користуватися електрикою і платити нові суми. Все тому, що у них не буде вибору і альтернативних варіантів.

dwrxh1ol

Саме для того щоб таких ситуацій не виникало, ланцюг постачальників включає в себе наступних учасників:

  • Виробник. Із самої назви зрозуміло, що така організація виробляє електроенергію.
  • Мережева організація. По своїх мережах це фірма від виробника поставляє електроенергію покупцеві.
  • Збутова організація займається безпосередньо продажем електроенергії кінцевим споживачам.

Хто такий постачальник електроенергії і які функції він виконує

Вважається, що постачальник електроенергії має полумонопольние права. Частково це так, але нахабніти і завищувати ціни йому не дозволяє держава.

Тарифи і ціни, які він встановлює, регулюються на державному рівні. На підконтрольній території, в якій він працює, постачальник електричної енергії зобов’язаний укладати договір з кожним клієнтом, який до нього звернутися. Це може бути організація, або приватна особа, державна компанія і не тільки.